آخرین ارسال ها

اینستاگرام

مارا دنبال کنید

نوشته‌های تازه

مزایای چالش

مزایای چالش سلامت

هزینه بسیار پایین در مقایسه با تحقیق و توسعه

واحدهای تخصصی «تحقیق و توسعه» یا «پژوهش و فناوری» در شرکت ها و موسسات بزرگ روزانه هزینه‌های قابل توجهی را صرف تحقیق و توسعه یا مهندسی معکوس برای غلبه بر مشکلات فنی می نمایند. به طوری که قیمت تمام‌شده تحقیق و توسعه در شرکت ‌ها بسیار قابل توجه است و از این رو به هیچ وجه با هزینه‌های برگزاری چالش نوآوری قابل مقایسه نیست.

ریسک کمتر در مقایسه با تحقیق و توسعه

علی رغم تامین تمامی هزینه های واحد های تحقیق و توسعه در شرکت ها، فرآیند تحقیق و توسعه یا مهندسی معکوس در این واحدها همواره به موفقیت دست نمی‌یابد. در چالش نوآوری، اعطا جوایز و مهمتر از آن فرآیند همکاری و سرمایه گذاری تنها زمانی آغاز می شود که طرح مفهومی یا نمونه اولیه ارائه شده، توانسته باشد معیارهای فنی و اقتصادی چالش را برآورده نماید.

شتاب بالا نسبت به رویکردهایی نظیر استخدام

جذب و استخدام کارشناسان خلاق و نوآور در واحدهای تحقیق و توسعه شرکت ها به منظور حل مشکلات فناورانه غالبا رویکردی بسیار کند، زمان بر و هزینه بر است. چالش نوآوری می تواند در زمانی بسیار کوتاه (میانگین 6 ماه) امکان دستیابی به طرح نهایی یا نمونه اولیه را فراهم نماید و از این جهت سرعت آن با سایر مکانیزم‌های توسعه فناوری قابل مقایسه نیست.

شناسایی استعدادهای برتر و ایده‌های خلاقانه

شرکت‌هایی که توسعه فناوری را از طریق تحقیق و توسعه داخلی به مرزهای خود محدود می‌کنند، عملاً خود را از انبوه ایده‌های خلاقانه که خارج از محدوده شرکت وجود دارد، بی‌بهره می سازند. چالش‌ نوآوری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از همه ایده ها، نبوغ و خلاقیت جوانان و مهندسان ایرانی استفاده کنند، نه صرفاً کارکنان واحد تحقیق و توسعه خود.

کاهش ریسک‌ تجاری‌سازی و دسترسی به بازار

بسیاری از فناوران و محققان که از ظرفیت و توان توسعه و ارائه یک فناوری برخوردارند، برای تجاری‌سازی و توسعه آن با ریسک‌های جدی روبرو هستند. در چالش‌های نوآوری، شرکت‌ها نیاز فناورانه و آمادگی خود را برای حمایت از توسعه آن فناوری و رساندن آن به بازار را اعلام می‌کنند و در این مسیر برگزیدگان چالش شانس بالایی برای تجاری سازی و دسترسی به بازاری بزرگ خواهند

اعطا تسهیلات

شرکت‌کنندگان چالش‌های نوآوری بسته به شرایط در حین یا بعد از اتمام چالش از انواع تسهیلات آزمایشگاهی، مالی و مشاوره برای اجرایی کردن طرح خود برخوردار خواهند شد. در این مرحله خواهد کوشید با همکاری شرکت متقاضی، صندوق نوآوری و شکوفایی یا سرمایه‌گذاران خطرپذیر مانند سامان‌سرمایه، سیمرغ و سراوا، تسهیلات مالی مورد نیاز را در اختیار برنده قرار دهد.